125SH-B-05-TS-SMT-T/R
DigiKeys produktnummer
2057-125SH-B-05-TS-SMT-T/RTR-ND - Remsa och spole (TR)
2057-125SH-B-05-TS-SMT-T/RCT-ND - Remsbit (CT)
2057-125SH-B-05-TS-SMT-T/RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
125SH-B-05-TS-SMT-T/R
Beskrivning
CONN HEADER SMD 5POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 5 positioner 0,049" (1,25mm)
Kategori
Fästtyp
Friktionslås
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,083" (2,10mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,183" (4,65mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honblad
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Termoplast (glasfylld)
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Elfenbensvit
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250VAC