P16-50-22-12-P
DigiKeys produktnummer
2495-P16-50-22-12-P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P16-50-22-12-P
Beskrivning
P16-P MICRO LINEAR ACTUATOR
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Linjärt ställdon Med borstar 1,969" (50,00mm) Kulskruv 12VDC
Kategori
Driftcykel
20%
Tillverkare
Actuonix Motion Devices Inc
Spänning - märkt
12VDC
Serie
Konstruktion
Kulskruv
Förpackning
Detaljhandelspaket
Precision
±0,30mm
Artikelstatus
Aktiv
Reduktionsförhållande
22
Typ
Linjärt ställdon
Återkopplingstyp
Potentiometer
Motortyp
Med borstar
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Slaglängd
1,969" (50,00mm)
Arbetstemperatur
-10°C-50°C
Lastkraft (dynamisk)
11,24lbf (50,0N)
Ingångsskydd
IP54 - dammskyddad, vattenbeständig
Lastkraft (statisk)
122,40lbf (500,0N)
Basproduktens nummer
Hastighet
1,81in/s (46,0mm/s)