W12NT2200
DigiKeys produktnummer
5006-W12NT2200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
W12NT2200
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 264W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-265VAC, 110-350VDC Ingång
Kategori
Ström - Utgång 5
22 A
Tillv.
Ström - Utgång 6
22 A
Förpackning
Bulk
Effekt (Watt)
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Typ
Kapslad
Spänning - isolering
4.242 kV
Antal utgångar
1
Effektivitet
75%
Spänning - ingång
90-265VAC, 110-350VDC
Arbetstemperatur
0°C-71°C
Spänning - utspänning 1
12V
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Ström - Utgång 1
22 A
Monteringstyp
Chassimontering
Ström - Utgång 2
22 A
Storlek/dimension
L 8,38" x B 3,45" x H 1,68" (212,9 x 87,6 x 42,7mm)
Ström - Utgång 3
22 A
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
Ström - Utgång 4
22 A