ATFC-0402HQ-3N1B-T
DigiKeys produktnummer
535-12336-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATFC-0402HQ-3N1B-T
Beskrivning
FIXED IND 3.1NH 500MA 200 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.1 nH Oskärmad Tunnfilm Induktor 500 mA Max. 200mOhm 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
ATFC-0402HQ-3N1B-T Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 200mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
16 vid 500MHz
Serie
Frekvens - självresonant
7GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
500 MHz
Typ
Tunnfilm
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,1 nH
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,015" (0,37mm)