ASPI-4030S-4R7M-T
DigiKeys produktnummer
535-12322-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-12322-1-ND - Remsbit (CT)
535-12322-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASPI-4030S-4R7M-T
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 2A 60 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2 A 60mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASPI-4030S-4R7M-T Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,9A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
60mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
31MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)