ASPI-0418FS-101M-T3
DigiKeys produktnummer
535-15220-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-15220-1-ND - Remsbit (CT)
535-15220-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASPI-0418FS-101M-T3
Beskrivning
FIXED IND 100UH 400MA 1.56 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 400 mA Max. 1,56Ohm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASPI-0418FS-101M-T3 Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
490mA
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,56Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
5,2MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)