ASAKMPA1-32.768KHZ-T3
DigiKeys produktnummer
535-ASAKMPA1-32.768KHZ-T3CT-ND - Remsbit (CT)
535-ASAKMPA1-32.768KHZ-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASAKMPA1-32.768KHZ-T3
Beskrivning
OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz XO (standard) CMOS Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASAKMPA1-32.768KHZ-T3 Modeller
Kategori
Spänning - källa
3,3V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±10ppm
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
30µA
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Frekvens
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (1,6x1,2)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,047" (1,60 x 1,20mm)
Utgång
CMOS
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)