ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-T
DigiKeys produktnummer
535-ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-T
Beskrivning
OSC XO 16.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz XO (standard) CMOS Oscillator 3,3V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASAAIG-16.000MHZ-K-C-S-T Modeller
Kategori
Frekvensstabilitet
±50ppm
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Serie
Ström - drift (max)
5mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resonatorbas
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Typ
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2x1,6)
Frekvens
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)
Utgång
CMOS
Ström - matning (inaktivera) (max)
10µA
Spänning - källa
3,3V