AOTA-B160808S1R0MT
DigiKeys produktnummer
535-AOTA-B160808S1R0MTTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-AOTA-B160808S1R0MTCT-ND - Remsbit (CT)
535-AOTA-B160808S1R0MTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AOTA-B160808S1R0MT
Beskrivning
FIXED IND 1UH 1.8A 110 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 1.8 A Max. 110mOhm 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 110mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
60MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
0603
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,1A
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)