AIMC-Q0402-8N2G-T
DigiKeys produktnummer
535-AIMC-Q0402-8N2G-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-AIMC-Q0402-8N2G-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-AIMC-Q0402-8N2G-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AIMC-Q0402-8N2G-T
Beskrivning
FIXED IND 8.2NH 500MA 280 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 nH Oskärmad Flerlager Induktor 500 mA Max. 280mOhm 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Q @ Frekv
8 vid 100MHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
3,7GHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,024" (1,00 x 0,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 280mOhm