AIMC-Q0201HQ-8N2H-T
DigiKeys produktnummer
535-AIMC-Q0201HQ-8N2H-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-AIMC-Q0201HQ-8N2H-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-AIMC-Q0201HQ-8N2H-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AIMC-Q0201HQ-8N2H-T
Beskrivning
FIXED IND 8.2NH 250MA 700 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 nH Oskärmad Flerlager Induktor 250 mA Max. 700mOhm 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Q @ Frekv
14 vid 500MHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
3,6GHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
500 MHz
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±3%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,012" (0,30mm)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 700mOhm