AIMC-Q0201HQ-1N5B-T
DigiKeys produktnummer
535-AIMC-Q0201HQ-1N5B-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-AIMC-Q0201HQ-1N5B-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-AIMC-Q0201HQ-1N5B-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AIMC-Q0201HQ-1N5B-T
Beskrivning
FIXED IND 1.5NH 600MA 150 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 nH Oskärmad Flerlager Induktor 600 mA Max. 150mOhm 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Q @ Frekv
14 vid 500MHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
15GHz
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
500 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,1 nH
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,012" (0,30mm)
Skärmning
Oskärmad
Basproduktens nummer
Likströmsresistans (DCR)
Max. 150mOhm