AIMC-Q0201HQ-15NH-T
DigiKeys produktnummer
535-AIMC-Q0201HQ-15NH-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-AIMC-Q0201HQ-15NH-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-AIMC-Q0201HQ-15NH-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AIMC-Q0201HQ-15NH-T
Beskrivning
FIXED IND 15NH 250MA 850 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 nH Oskärmad Flerlager Induktor 250 mA Max. 850mOhm 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Q @ Frekv
12 vid 500MHz
Tillv.
Frekvens - självresonant
2,6GHz
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
500 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±3%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,012" (0,30mm)
Skärmning
Oskärmad
Basproduktens nummer
Likströmsresistans (DCR)
Max. 850mOhm