AIMC-0402-15NJ-T
DigiKeys produktnummer
535-11501-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-11501-1-ND - Remsbit (CT)
535-11501-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AIMC-0402-15NJ-T
Beskrivning
FIXED IND 15NH 300MA 600 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 nH Oskärmad Flerlager Induktor 300 mA Max. 600mOhm 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AIMC-0402-15NJ-T Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 600mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
8 vid 100MHz
Serie
Frekvens - självresonant
2,3GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)