AEACAQ190012-S2400
DigiKeys produktnummer
535-14496-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AEACAQ190012-S2400
Beskrivning
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR IPEX MHF
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2,4GHz ISM, Wi-Fi Spröt (rak) RF-antenner 2,4GHz-2,483GHz 5dBi U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Kontaktdonsmontering
Kategori
Antenntyp
Spröt (rak)
Tillverkare
Abracon LLC
Antal band
1
Serie
VSWR
2
Förpackning
Bulk
Förstärkning
5dBi
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
10 W
RF-familj/standard
Allmän ISM, WiFi
Terminering
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frekvensgrupp
UHF (2GHz-3GHz)
Monteringstyp
Kontaktdonsmontering
Frekvens - (center/band)
2,4GHz
Höjd (max)
7,480" (190,00mm)
Frekvensomfång
2,4GHz-2,483GHz