ADCV-S05R5SA473WB
DigiKeys produktnummer
535-ADCV-S05R5SA473WB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADCV-S05R5SA473WB
Beskrivning
CAPACITOR 0.047F 5.5V TH
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - vertikal 120Ohm vid 1kHz
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
120Ohm vid 1kHz
Tillverkare
Abracon LLC
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - vertikal
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,185" (4,70mm)
Kapacitans
47 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +100%
Höjd - monterad (max)
0,504" (12,80mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C