ADCV-S05R5SA104XB är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
SCHURTER Inc.
I lager: 2 463
Datablad
100 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - vertikal 50Ohm vid 1kHz
ADCV-S05R5SA104XB
DigiKeys produktnummer
535-ADCV-S05R5SA104XB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADCV-S05R5SA104XB
Beskrivning
CAPACITOR 0.1F 5.5V TH
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz
Tillverkare
Abracon LLC
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - vertikal
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,185" (4,70mm)
Kapacitans
100 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +150%
Höjd - monterad (max)
0,504" (12,80mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C