ADCM-S07R5SA334RB
DigiKeys produktnummer
535-ADCM-S07R5SA334RB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADCM-S07R5SA334RB
Beskrivning
CAPACITOR 0.33F 7.5V TH
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 mF (EDLC) superkondensatorer 7.5 V Radial 1,35Ohm vid 1kHz
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,35Ohm vid 1kHz
Ledaravstånd
0,524" (13,30mm)
Kapacitans
330 mF
Storlek/dimension
L 0,965" x B 0,335" (24,50 x 8,50mm)
Tolerans
0%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
Spänning - märkt
7.5 V
Arbetstemperatur
-40°C-70°C