ADCM-S06R0SA474WB
DigiKeys produktnummer
535-ADCM-S06R0SA474WB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADCM-S06R0SA474WB
Beskrivning
CAPACITOR 0.47F 6V TH
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 6 V Radial 900mOhm vid 1kHz
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm vid 1kHz
Tillverkare
Abracon LLC
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,453" (11,50mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
L 0,713" x B 0,378" (18,10 x 9,60mm)
Tolerans
0% , 40%
Höjd - monterad (max)
0,748" (19,00mm)
Spänning - märkt
6 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C