ADCH-S05R5SA104XB
DigiKeys produktnummer
535-ADCH-S05R5SA104XB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADCH-S05R5SA104XB
Beskrivning
CAPACITOR 0.1F 5.5V TH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - horisontell 50Ohm vid 1kHz
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz
Tillverkare
Abracon LLC
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - horisontell
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,413" (10,50mm)
Kapacitans
100 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +150%
Höjd - monterad (max)
0,272" (6,90mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C