ACML-0805-600-T
DigiKeys produktnummer
535-13420-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13420-1-ND - Remsbit (CT)
535-13420-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACML-0805-600-T
Beskrivning
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 1A 50mOhm
EDA-/CAD-modeller
ACML-0805-600-T Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
1A
Tillverkare
Abracon LLC
DC-resistans (DCR) (max)
50mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Impedans @ frekvens
60 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)