ABS05-32.768KHZ-6-T
Tiny but Mighty 2.0
ABS05-32.768KHZ-6-T
DigiKeys produktnummer
535-ABS05-32.768KHZ-6-TTR-ND - Remsa och spole (TR)
535-ABS05-32.768KHZ-6-TCT-ND - Remsbit (CT)
535-ABS05-32.768KHZ-6-TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABS05-32.768KHZ-6-T
Beskrivning
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 6pF 90 kOhms 2-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABS05-32.768KHZ-6-T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD (1,6x1)
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,039" (1,60 x 1,00mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)
Lastkapacitans
6pF