ABM8AIG-40.000MHZ-12-2Z-T3
DigiKeys produktnummer
535-13401-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13401-1-ND - Remsbit (CT)
535-13401-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM8AIG-40.000MHZ-12-2Z-T3
Beskrivning
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±20ppm Kristaller 12pF 35 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM8AIG-40.000MHZ-12-2Z-T3 Modeller
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Frekvens
40 MHz
Frekvensstabilitet
±50ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)
Lastkapacitans
12pF