ABM8AAIG-16.000MHZ-V2R-T3
DigiKeys produktnummer
535-ABM8AAIG-16.000MHZ-V2R-T3TR-ND - Remsa och spole (TR)
535-ABM8AAIG-16.000MHZ-V2R-T3CT-ND - Remsbit (CT)
535-ABM8AAIG-16.000MHZ-V2R-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM8AAIG-16.000MHZ-V2R-T3
Beskrivning
CRYSTAL 16.000MHZ 8PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±15ppm Kristaller 8pF 50 Ohms 2-SMD, utan ledning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD (3,2x2,5)
Frekvensstabilitet
±150ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±15ppm
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)
Lastkapacitans
8pF