ABM14N-59.9700MHZ-8-N1U
DigiKeys produktnummer
535-ABM14N-59.9700MHZ-8-N1UCT-ND - Remsbit (CT)
535-ABM14N-59.9700MHZ-8-N1UDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM14N-59.9700MHZ-8-N1U
Beskrivning
CRYSTAL 59.97MHZ 8PF SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
59.97 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 60 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (1x,80)
Frekvens
59.97 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,031" (1,00 x 0,80mm)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,012" (0,30mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Basproduktens nummer
Lastkapacitans
8pF