ABM12W-40.0000MHZ-7-D1X-T3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ABM12W-40.0000MHZ-7-D1X-T3 |
Beskrivning | CRYSTAL 40.0000MHZ 7PF SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 40 MHz ±10ppm Kristaller 7pF 50 Ohms 4-SMD, utan ledning |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | ABM12W-40.0000MHZ-7-D1X-T3 Modeller |
Kategori | Lastkapacitans 7pF |
Tillv. | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Serie | Driftläge Grundton |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Typ MHz kristall | Inkapsling/låda |
Frekvens 40 MHz | Leverantörens enhetsförpackning 4-SMD (1,6x1,2) |
Frekvensstabilitet ±20ppm | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,047" (1,60 x 1,20mm) |
Frekvenstolerans ±10ppm | Höjd - monterad (max) 0,016" (0,40mm) |