ABM12W-27.0000MHZ-6-D1X-T3
DigiKeys produktnummer
535-13954-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM12W-27.0000MHZ-6-D1X-T3
Beskrivning
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Detaljerad beskrivning
27 MHz ±10ppm Kristaller 6pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM12W-27.0000MHZ-6-D1X-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
6pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Frekvens
27 MHz
Frekvensstabilitet
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,047" (1,60 x 1,20mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)