ABM11W-48.0000MHZ-7-B1U-T3
DigiKeys produktnummer
535-13925-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13925-1-ND - Remsbit (CT)
535-13925-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11W-48.0000MHZ-7-B1U-T3
Beskrivning
CRYSTAL 48.0000MHZ 7PF SMD
Detaljerad beskrivning
48 MHz ±10ppm Kristaller 7pF 40 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM11W-48.0000MHZ-7-B1U-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
7pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
48 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)