ABM11W-20.0000MHZ-8-D1X-T3
DigiKeys produktnummer
535-13825-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13825-1-ND - Remsbit (CT)
535-13825-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11W-20.0000MHZ-8-D1X-T3
Beskrivning
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Detaljerad beskrivning
20 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 120 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM11W-20.0000MHZ-8-D1X-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Frekvens
20 MHz
Frekvensstabilitet
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)