ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3
DigiKeys produktnummer
535-ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3TR-ND - Remsa och spole (TR)
535-ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3CT-ND - Remsbit (CT)
535-ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3
Beskrivning
CRYSTAL 20.0000MHZ 6PF SMD
Detaljerad beskrivning
20 MHz ±10ppm Kristaller 6pF 120 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM11W-20.0000MHZ-6-B1U-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
6pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
20 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)