ABM11W-16.0000MHZ-8-D1X-T3
DigiKeys produktnummer
535-13814-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13814-1-ND - Remsbit (CT)
535-13814-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11W-16.0000MHZ-8-D1X-T3
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 150 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM11W-16.0000MHZ-8-D1X-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
8pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±20ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)