ABM11AIG-16.000MHZ-8-1Z-T
DigiKeys produktnummer
535-15270-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-15270-1-ND - Remsbit (CT)
535-15270-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11AIG-16.000MHZ-8-1Z-T
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 8pF 150 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM11AIG-16.000MHZ-8-1Z-T Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Frekvens
16 MHz
Frekvensstabilitet
±50ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)
Lastkapacitans
8pF