ABM11-40.000MHZ-B1U-T3
DigiKeys produktnummer
535-15013-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-15013-1-ND - Remsbit (CT)
535-15013-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11-40.000MHZ-B1U-T3
Beskrivning
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 60 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM11-40.000MHZ-B1U-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
40 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,023" (0,59mm)