ABM11-27.120MHZ-B1U-T
DigiKeys produktnummer
535-14959-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-14959-1-ND - Remsbit (CT)
535-14959-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM11-27.120MHZ-B1U-T
Beskrivning
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Detaljerad beskrivning
27.12 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM11-27.120MHZ-B1U-T Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
27.12 MHz
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,023" (0,59mm)