ABM10W-16.0000MHZ-4-B1U-T3
DigiKeys produktnummer
535-13681-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13681-1-ND - Remsbit (CT)
535-13681-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM10W-16.0000MHZ-4-B1U-T3
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 4PF SMD
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 4pF 100 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ABM10W-16.0000MHZ-4-B1U-T3 Modeller
Kategori
Lastkapacitans
4pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)