ABM10AIG-16.000MHZ-4Z-T3
DigiKeys produktnummer
535-13361-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-13361-1-ND - Remsbit (CT)
535-13361-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABM10AIG-16.000MHZ-4Z-T3
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±30ppm Kristaller 10pF 80 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ABM10AIG-16.000MHZ-4Z-T3 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Tillv.
Driftläge
Grundton
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2,55x2,05)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Storlek/dimension
L 0,100" x B 0,081" (2,55 x 2,05mm)
Frekvenstolerans
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)
Lastkapacitans
10pF