AB26TRQ-32.768KHZ-T
DigiKeys produktnummer
535-12051-2-ND - Remsa och spole (TR)
535-12051-1-ND - Remsbit (CT)
535-12051-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AB26TRQ-32.768KHZ-T
Beskrivning
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 12,5pF 50 kOhms Cylindrisk kapsling, radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AB26TRQ-32.768KHZ-T Modeller
Kategori
Lastkapacitans
12,5pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
kHz kristall (justeringsgaffel)
Inkapsling/låda
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
Diam. 0,055" x L 0,205" (1,4 x 5mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,058" (1,48mm)