S-812C33AUA-C2NT2G
DigiKeys produktnummer
728-1022-2-ND - Remsa och spole (TR)
728-1022-1-ND - Remsbit (CT)
728-1022-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-812C33AUA-C2NT2G
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 50mA SOT-89-3
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,41V vid 10mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
500 nA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
1.8 µA
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångskonfiguration
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
TO-243AA
Antal regulatorer
1
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - ingång (max)
16V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V