S-19255C28A-M5T1U4
DigiKeys produktnummer
1662-S-19255C28A-M5T1U4TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19255C28A-M5T1U4
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Vilström - (Iq)
89 µA
Serie
Styrfunktioner
Aktivera
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
2,8V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,16V vid 200mA