S-19255A12A-M5T1U4
DigiKeys produktnummer
1662-S-19255A12A-M5T1U4TR-ND - Remsa och spole (TR)
1662-S-19255A12A-M5T1U4CT-ND - Remsbit (CT)
1662-S-19255A12A-M5T1U4DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19255A12A-M5T1U4
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Vilström - (Iq)
89 µA
Serie
Styrfunktioner
Aktivera
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,34V vid 200mA