S-19252B27H-N4T1U4 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SC-82AB
S-19252B27H-N4T1U4
DigiKeys produktnummer
1662-S-19252B27H-N4T1U4TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19252B27H-N4T1U4
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SC-82AB
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
57 µA
Serie
PSRR
80dB-65dB (1kHz-10kHz)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
2,7V
Inkapsling/låda
SC-82A, SOT-343
Spänning - spänningsfall (max)
0,117V vid 100mA