S-19251A27H-A4T7U4 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA HSNT-4-B
4 SMD
S-19251A27H-A4T7U4
DigiKeys produktnummer
1662-S-19251A27H-A4T7U4TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19251A27H-A4T7U4
Beskrivning
IC REG LIN 2.7V 150MA HSNT-4-B
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vilström - (Iq)
4.5 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
50 µA
Serie
PSRR
70dB (1kHz)
Styrfunktioner
Aktivera
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
2,7V
Inkapsling/låda
4-SMD, flata stift, exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
0,32V vid 100mA