S-19251A12H-M5T1U4 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
S-19251A12H-M5T1U4
DigiKeys produktnummer
1662-S-19251A12H-M5T1U4TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19251A12H-M5T1U4
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vilström - (Iq)
4.5 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
50 µA
Serie
PSRR
75dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
5,5V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - spänningsfall (max)
0,63V vid 100mA