S-19244H12A-E8T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 8-HSOPA
S-19244H12A-E8T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19244H12A-E8T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19244H12A-E8T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8-HSOPA
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vilström - (Iq)
150 µA
Tillv.
PSRR
60dB (1kHz)
Serie
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångskonfiguration
Grad
Automotive
Utgångstyp
Godkännande
AEC-Q100
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
10V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V