S-19244E18A-V5T2U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-5S
S-19244E18A-V5T2U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19244E18A-V5T2UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19244E18A-V5T2U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-5S
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vilström - (Iq)
150 µA
Tillv.
PSRR
55dB (1kHz)
Serie
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångskonfiguration
Grad
Automotive
Utgångstyp
Godkännande
AEC-Q100
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
10V
Inkapsling/låda
TO-252-5, DPAK (4 stift + flik)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V