S-19244D12H-E6T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 6-HSOP
S-19244D12H-E6T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19244D12H-E6T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19244D12H-E6T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 1A 6-HSOP
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
PSRR
60dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Spänning - ingång (max)
10V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Inkapsling/låda
6-SOIC Variation (Bredd 0,154", 3,90mm), 4 stift + 2 flänsar
Spänning - spänningsfall (max)
1,3V vid 1A