S-19244B18H-E8T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 8-HSOPA
S-19244B18H-E8T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19244B18H-E8T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19244B18H-E8T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A 8-HSOPA
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
PSRR
55dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Spänning - ingång (max)
10V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
1V vid 1A