S-19244A18H-A8T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A HSNT-8-A
S-5852ABCAC-A8T1U4
S-19244A18H-A8T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19244A18H-A8T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19244A18H-A8T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A HSNT-8-A
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
150 µA
Serie
PSRR
55dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
10V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Inkapsling/låda
8-SMD, flata stift, exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
1V vid 1A