S-19243B18H-E8T1U | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 1662-S-19243B18H-E8T1UTR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | S-19243B18H-E8T1U |
Beskrivning | IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8-HSOPA |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 8-HSOPA |
Tillv. | Vilström - (Iq) 150 µA |
Serie | PSRR 55dB (1kHz) |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Styrfunktioner Aktivera, mjukstart |
Artikelstatus Aktiv | Skyddsfunktioner Överström, övertemperatur, kortslutning |
Utgångskonfiguration | Arbetstemperatur -40°C-105°C (TA) |
Utgångstyp | Grad Automotive |
Antal regulatorer 1 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - ingång (max) 10V | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - utspänning (min/fast) 1,8V | Inkapsling/låda 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta |
Spänning - spänningsfall (max) 1V vid 200mA | Leverantörens enhetsförpackning 8-HSOPA |