S-19243B18A-E6T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 6-HSOP
S-19243B18A-E6T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19243B18A-E6T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19243B18A-E6T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6-HSOP
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
150 µA
Serie
PSRR
55dB (1kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
10V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Inkapsling/låda
6-SOIC Variation (Bredd 0,154", 3,90mm), 4 stift + 2 flänsar
Spänning - spänningsfall (max)
1V vid 200mA